EMEKLİYKEN YAPILACAK EK İŞ FİKİRLERİ

Bahçe ve tarım işi yapmak

Emekli olduktan sonra hayatınız da kalan boş vakitleri bahçe veya tarım işi yaparak kazançlı hale getirilebilir. Kendinize ait bir bahçe veya ufak arazı varsa sebze veya meyve ekebilirsiniz. Ve bu işten para kazanabilirsiniz. Bahçe ve tarım işi yapmak emekli iken fazla yorucu olmayan ek işlerden birisidir. Bunu he hobi hemde para kazanmak için yapabilirsiniz.

Yemek Yapmak

Özellikle de kadınlar yıllarca çalıştıktan sonra emekli olunca ne yapacaklarını pek bilmezler. Aslında seçenekleri de çok yoktur. Fakat kadınların bildiği en iyi işlerden birisi de yemek yapmaktır. Hem boş vakitleri değerlendirip sevdiğiniz işi yapacaksınız hemde bu işten para kazanacaksınız. Ve bu iş için çok fazla seçenek var. Mesela öğrencilere veya yaşlılara hatta ofislere kadar yemek yapıp satabilirsiniz.

Şoförlük Yapmak

Emekli olduktan sonra yapılacak ek iş fikirlerinden birisi de şoförlük yapmaktır. Ayrıca iş imkanı da çoktur. Mesela taksicilik veya okul servisi şoförü olabilirsiniz. Veya kişisel şoförde olabilirsiniz. Yani kişi istediği seçeneği işini yapabilir. Ayrıca fazla yorulmadan da iyi kazanç sağlayabilirsiniz.

Boya ve badana işi yapmak

Emekliler için diğer işlere göre birazcık daha yorucu olsa da sonunda baya kazançlı çıkacağınız bir ek iş fikridir. Eğer ki bu işlerden pek anlamıyorsanız bile , birkaç pratik yaparak işi öğrenebilirsiniz.

Seyahat yazarlığı Yapmak

Çoğu insan emekli olduktan sonra hayal ettiği tatil turuna çıkar. fakat sadece tatil ile kalmayıp hemde bu işten para kazanabileceği bir ek iş vardır. oda seyahat yazarlığı yapmaktır. Gidip gördüğünüz yerleri düzgün bir dille kaleme dökebilir ve bunları satışa sunabilirsiniz. Bunlara meraklı olan insanlar sayesinde cüzi miktarda para kazanabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir