Evde Terzilik Yaparak Para Kazanmak

Günümüzde para kazanmak için evde yapılan işler oldukça yükselişe geçmiştir. Özellikle ev hanımlarının evde rahatlıkla yapabileceği işlerden bir tanesi terziliktir. Evde yapılan terzilik ile oldukça yüksek gelirler elde etmek mümkündür.

Evde terzilik yapmak için el becerisinin var olması ve ismin çevre tarafından duyulması önemlidir. Diğer yandan terzilik için bir dikiş makinesinin bulunması da kişilere oldukça kolaylık sağlayacak ve işlerin ilerlemesine katkıda bulunacaktır. İşin ilk başlarında sadece fermuar dikmek, paça kıvırmak, etek boyu kısaltmak gibi işler yapılsa da zaman geçtikçe daha çok fabrikasyon işleri ve parça başına ücret alınabilecek toplu işler yapılabilmektedir.

Evde terzilik yaparak para kazanmanın bazı püf noktaları vardır. Bunlardan bir tanesi yapılan işin mutlaka insanlar tarafından bilinmesidir. Yapılan işin duyulmaması ya da bilinmemesi kişilerin alacakları işlerin minimum düzeyde kalmasına neden olur. Bu nedenle bu işe başlandığını en azından komşulara ve yakın kişilere söylemek önemlidir. Onlar da kendi yakınlarına söyleyeceği için yapılan işin duyulması daha kısa zaman alacaktır. Bu sayede de alınan iş sayısında sürekli yükseliş olacaktır.

Diğer bir dikkat edilmesi gereken nokta başlangıç için ücretleri çok yüksek tutmamaktır. Özellikle de evde yapılan bir iş olması nedeniyle dükkan kirası ya da ekstra işçi masrafı olmayacağı için iş başına düşük ücret alınması müşterileri çekecek bir faktördür.

Müşterilerin verdikleri işlerin en kısa zamanda yapılması ve müşteriye teslim edilmesi de son derece önemlidir. Bu sayede acil işi olanların ilk tercih edecekleri terzi haline gelmek mümkün olacaktır. Diğer yandan fiyat ya da teslim süresi açısından müşteri ne kadar memnun olursa kendi çevresine vereceği tavsiyeler de terzilik işi yapan kişi için o derece karlı hale gelecektir.

Parça başına yapılan işlerde başarıya ulaşılması sonucunda toplu halde iş alımları da başlar ve yüksek kazançlar elde edilmiş olunur.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir