Tavuk Çiftliği Açmak, Tavuk Çiftliği Nasıl Açılır?

Günümüzden en fazla tercih edilen harika işlerden biri de tavuk çiftliği işidir. Birçok işlere göre oldukça kazançlı olan bu harika işi yapmak isterseniz tavuk çiftlikleri ne kadar kazandırır öncelikle en az 60 bin tl oranında bir birikiminizin bulunması gerekiyor. Mesleki olarak da yapılabilen bu harika işi sürekli olarak icra ettiğinizde ise birkaç yıl içerisinde küçük çaplı bir servet edinebilirsiniz. Dilerseniz bu harika iş hakkında merak edilen diğer ayrıntılar hakkında da sizlere bilgiler sunalım.

Tavuk Çiftliği Nasıl Açılır?

  • Tavuk çiftliği açmak için birçok harika alternatifler bulunuyor. Bu harika işi yapmaya karar verdikten sonra dilerseniz hazır olarak satışa sunulan ve ekonomik bütçenize doğrudan hitap edebilen tavuk çiftliği satın alabilir veya dilerseniz kurmak istediğiniz tavuk çiftliği maliyeti sıfırdan başlayarak kurabilirsiniz. Ancak tavuk çiftliğinizi sıfırdan kurmak isterseniz, öncelikle uzman bir danışmandan yardım almanızı öneririz. Bu sayede farkında olmadan gereksiz harcamalardan kaçınmış olacaksınız.

Tavuk Çiftliği Tek Başına Kurulabilir Mi?

  • Tavuk çiftliğinizi dilerseniz tek başınıza veya dilerseniz ortaklaşa olarak da kurabilirsiniz. Birçok tavuk çiftliklerine bakıldığında ortaklaşa sistemi ile kurulduklarını fark edebilirsiniz. Dolaysıyla sermayenizin tavuk çiftliği kurulumu açısından yeterli değilse, tercihiniz doğrultusunda tavuk çiftliğinizi bir arkadaşınız veya bir akrabanız ile de kurabilirsiniz.

Tavuk Çiftliği Özel Arazi Üzerine Kurulabilir Mi?

  • Tavuk çiftliği özel arazi üzerine de kurulabilir. Ancak bu işlemin gerçekleştirilebilmesi açısından yasal bakımdan izinlerin alınması ve tüm belgelerin eksiksiz olarak hazırlanması gerekiyor. Hazır olarak satın alınan tavuk çiftliğine oranla bu işlemlerin biraz daha zahmet gerektirdiğini belirtmek isteriz.

Tavuk Çiftliği İşinden Ne Kadar Kazançlar Sağlarsınız?

  • Bu harika işten yüksek oranda kazançlar kazanabilirsiniz. Ancak bu harika işten ciddi anlamda kazançlar elde edebilmeniz açısından öncelikle işten çok iyi anlamanız gerekiyor. Bu bakımdan tavuk çiftliğinizi kurarken mutlak olarak işten iyi anlayan danışmanınızın bulunması gerekiyor.
  • Örneğin, 30 bin kapasiteli bir tavuk çiftliği açmanız durumunda ortalama 250 bin ila 350 bin tl bir maliyeti gözden çıkarmanız gerekiyor.
  • Bu harika işi ticari amaçlı olarak yürüttüğünüz takdirde örneğin, günlük olarak 900 adet yumurtadan toptan maliyeti 50 kuruş, günlük 450 tl ve aylık ise 13500 tl gelir elde edebilirsiniz. Bu durumda oluşan harcamaları da aradan çıkardığınız takdirde aylık olarak ortalama 6000 tl gibi bir kazanç elde edebilirsiniz. Daha büyük çaplı tavuk çiftliği kurmanız durumunda ise aylık kazancınız oldukça yüksek olabilir.

Tavuk Çiftliği Kurulumunda Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Bu harika Tavuk çiftliği işinde ise dikkat etmeniz gereken bazı ayrıntılar bulunuyor. Bu harika işte dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntılardan biri, zarar etmemeniz açısından mutlak olarak bir uzman danışmanınızın bulunması gerekiyor. Dikkat etmeniz gereken önemli ayrıntılardan biri de, örneğin satın almak istediğiniz tavuk çiftliği projesi bulunan tüm ekimanların kalitesi ve ilgili işletmenin resmi bakımdan tüm belgelerinin eksiksiz olması ve herhangi bir borcunun bulunup bulunmadığına mutlak olarak dikkat etmeniz gerekiyor. Aksi durumda sonraki dönemlerde başınız sıkıntıya düşebiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir