Evde Çocuk Bakarak Para Kazanmak

Ev hanımlarının tam zamanlı olmadan çalışması, öğrencilerin evlerinde rahatça para kazanması ya da sadece dışarıda bir kurumda çalışmak istemeyenlerin tercih edebilecekleri iş kolları yaygınlaşmaya başladı. Bunlardan özellikle duygusal açıdan doyurucu olan ve maddi açıdan da yüksek kazançlı olan iş kolu evde çocuk bakıcılığı yapmaktır. Bu işin bir diğer avantajlı yanı ise çalışma saatlerini, evde işin yapılacağı alanı, çalışılacak günleri çoğunlukla kişinin kendisinin belirliyor olmasıdır. Ancak önemli olan nokta tüm bu unsurların işi yapmaya başlamadan önce planlanmasının gerekmesidir.

Evde çocuk bakıcılığının yapılması için mutlaka ki evin her yerini kullanmak gerekmez. Bakıcılık yapan kişinin evin içinde belirlediği sınırlar dahilinde çocuğu uyutması, yemeğini yedirmesi ya da oyun oynatması mümkün ve yeterlidir.

Dışarıdaki kurumların tam tersi olarak evde yapılacak bakıcılık işinde kişinin kendisi çalışma saatlerini belirleyebilir. Burada önemli olan nokta yakın çevrede evde bakıcılık yapan kişilerin çalışma saatlerini ve bu saatlere karşılık gelen ücretlerini öğrenmektir. Bu sayede diğer bakıcılara oranla daha fazla tercih edilmek mümkündür.

Evde bakıcılık yapan kişilerin daha çok tercih edilmesini sağlayan bir diğer şey de yapılan faaliyetlerin fazlalığıdır. Bakılacak çocuğun yaş grubuna göre ona sadece oyun oynatmak yerine resim yapmak, enstrüman çalmak ya da dersler ile ilgili yeni şeyler öğretilebilir. Bu sayede hem ekstra ücret kazanılabilir hem de diğer bakıcılardan öne geçilecek bir fark yaratılmış olur.

Evde bakıcılık yaparak bir ay içinde tam zamanlı gidilerek yapılan işlerden daha fazla para kazanmak mümkündür. Sadece tek bir çocuğun bakıcılığını yaparak bir ay içerisinde 500 ile 1000 TL arasında gelir elde etmek mümkündür. Diğer yandan aynı anda birden fazla çocuğun bakılması ile ya da haftanın günlerini farklı çocuklara ayırarak bu ücretin katlanarak artması olasıdır.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir