EVDE DERS VEREREK PARA KAZANMA

        Evde ders vererek para kazanmanın tek maliyeti vakittir. Eğer uygun yetkinlikte iseniz, alt yapınız varsa kendinizi öğretici niteliğini kazandırabilirsiniz. Ders bilgisi yanında eğitici bir yapıya da sahip olduğunuzda evde ders vererek para kazanabilirsiniz.

        BRANŞ SEÇİMİ

        Evde ders vererek para kazanmak için öncelikle en iyi olduğunuz branşı seçmelisiniz. İyi düzeyde bilgi sahibi olunmayan branşta yeterli performans gösteremezsiniz. Bu da sizin bu yol ile para kazanmanızı engelleyici bir unsurdur. Herhangi bir branş ile yeterli bilginiz olmaması halinde bilginizi arttırıcı, destekleyici bir vakit ayırmanız gerekmektedir. Bunu kurs yolları ile tasdikle belgelendirebilirsiniz.

        EV ORTAMINDA DERS ÇALIŞMAK/ÇALIŞTIRMAK

        Hangi evde ders çalışılacağı belirlenmelidir. Evin kararlaştırılması durumunda çalışılacak ortama özen gösterilmelidir. Ders çalışma ortamı hava, ısı, düzeni ile ders çalışmaya uygun koşullarda olmalıdır. Hangi ev olacak ise bu koşullar o eve uygun olarak düzenlenmelidir.

        Ders çalışma aşamasında evin bir odasını bunun için ayırmanız gerekmektedir. Oda dizaynı sağlıklı çalışma koşullarına uygun olmalıdır. Ders çalışma masası, sandalyesi bulunmalıdır. Işıklandırma çalışma ortamına uygun olmalıdır. Dikkat dağıtıcı bir obje veya nesne bulunmamalıdır. Oda düzenli ve toplu olmalıdır. Havalandırılmış bir oda, ısı seviyesi odaklanmayı etkilemeyecek derecede olmalıdır.

        DERS VEREREK KAZANÇ

        Bu işi ek gelir olarak ya da ana gelir kaynağı olarak yapılabilir. Hangisi tercih edilirse de iyi bir gelir elde edilmektedir. Maliyeti vakit olduğu için kazancınız direkt olarak kar olmaktadır. Saatlik periyotlarla ücret uygulanmaktadır. Saatlik periyot haricinde 2 kere 40 dakika ders, 10 dakika mola şeklinde de olabilir. Blok olarak uygulanan bu yöntemde fiyat değişiklik gösterecektir. Saat ücreti olarak ortalama 60-80 TL arası bir kazanç getiri bulunmaktadır. 80 dakika ders+10 dakika mola uygulanan derslerin ücreti de 150-200 TL arasında değişmektedir.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir