Evde Mantı Yaparak Para Kazanmak

Gıda sektörü ve özellikle de yapılması zor yemeklerin satışa sunulduğu sektörlerde günümüzde çok talep görmektedir. Özellikle mantı yemeği Türklerin damak zevkine çok uysa da yapılması bir o kadar zordur. Bu nedenle evinde mantı yemek isteyenler marketlere yönelmekte ancak istedikleri ev mantısı tadını market ürünlerinde bulamamaktadır. Mantı yapmayı bilmeyen, beceremeyen ya da buna vakti olmayan kişilerde ev mantısı yapan kişilerden istedikleri miktarda mantı yapılmasını talep edip buna ücret öderler. Bu sayede de evde mantı yaparak para kazanmak isteyen kişiler yüksek gelirler elde edebilmektedir.

Sadece ev hanımları değil, mantı yapmayı bilen herkes bu iş koluna girip kazanç sağlayabilmektedir. Özellikle de belirli müşteriler tarafından beğenilmenin sonucunda hem o müşteri sürekli müşteri haline gelecek hem de başkalarına tavsiyede bulunarak yeni işlerin alınmasına katkıda bulunacaklardır.

Ev mantısı yapan kişilerin bu yiyeceğin satışını yaptığını duyurmasının en kolay yolu ise sosyal medya kullanmaktan geçmektedir. Ürünlerin yapılış aşamasını, yapıldığı yerin hijyenikliğini ve kullanılan malzemelerin kalitesinin paylaşılması ile birlikte müşterilerde güven algısı oluşacak ve bu sayede satışların oranı yükselmiş olacaktır. Satış yapmak için sadece bireysel faaliyette bulunmak ya da müşterilerle bizzat muhatap olmak gerekli değildir. Ev mantısı satan dükkanlara ya da marketlere yapılan bu mantılar belirli bir ücret karşılığında satılabilmektedir. Bu sayede gelir düzenli hale gelir ve satış için ekstra çaba gerekmez.

Ev mantısı satışının bireysel olarak yapılmak istenmesi halinde ortalama yarım kilo mantı 10 TL ile 15 TL arasında ücretlendirilmektedir. Diğer yandan fazla miktarda mantı alımlarda indirim uygulanması ya da mantının müşteriye ulaşma masrafının karşılanması ile daha fazla müşteri elde etmek mümkün olacaktır. Mantı yapma ve siparişi yetiştirme açısından bir yardımcı ile çalışmak da işlerin daha hızlı ilerlemesine olanak sağlar.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir