ANKET DOLDURARAK PARA KAZANMAK

Anket şirketleri evde boş zamanları olan kişilere para kazandırmak adına iş teklifleri sunmaktadırlar. Evde internet yoluyla anket dolduran kişiler anket başına ücret almaktadırlar. Anketten kazanılabilecek parayı yine anketi dolduran kişiler belirliyor. Anket doldurumlarında harcanan süre ile anketi veren firma da bütçesi çerçevesinde anketlere ücret vermektedirler. Anket doldururken harcanmış olan süre ne kadar uzunsa o kadar da ücret artıyor anlayışı yanlıştır. Örneğin; ortalama olarak 10 dakika süren bir anket 5 dolar civarı ücret kazandırırken, 20 dakika süren bir anket ise 3 dolar civarında kazanç sağlayabiliyor. Bu değişik ücretler kişinin şansına kalan bir durumdur.

Artık günümüz şartlarında internetten para kazanmak oldukça kolay bir hal almıştır. Kazanılan bu kolay paralarda birçok kişiyi internet piyasasına çekmeyi başarıyor. Kolay para kazanacağım diye de birçok sahte siteye inanıp onların işlerini yapan kişiler, malesef büyük bir hüsran ile karşılaştığı gibi hayal kırıklığına da uğruyorlar. İsmi ve cismi belli olmayan sahte siteler internet ortamında oldukça fazladır. Bu sahte siteler kişilere aylık anket doldurmaları sonucunda 1500 dolar ile 5000 dolar civarlarında para kazanabilecekleri vaatleri ile kandırmaktadırlar. Mantıklı bir şekilde düşünüldüğü taktirde ise ayda 5000 dolar kazanma imkanı olan bir internet kullanıcısı, normal hayatta çok daha az miktarlara çalışmayı neden istesin ki ? Durum böyle olunca da insanların iyi niyetlerini kullanmak istemeleri bariz bir şekilde görülmektedir. Anket doldurma işinde piyasa ortalaması olarak 3 veya 4 saat düzenli olarak çalışan bir kişi 800 tl civarlarında para kazanma imkanı oluyor. Yani 800 tl ile 5000 dolar arasındaki uçurum farkı apaçık bir şekilde ortadadır.

Anket doldurma işini yapan kişilerin işlerini titizlikle ve doğru bir şekilde yapmaları gerekmektedir. Çünkü sorunun birinde cevap ” a ”ise başka sorularda cevabı ‘2 a ” olan sorunun bir değişik hali olarak sorulabiliyor. Bu da anket dolduran kişilerin ankete ne kadar önem verdiklerini gösteriyor. Sallayarak işaretleme yapan kişilere bir daha anket verilmeyerek para kazanmaları engelleniyor.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir