İNSTAGRAMDA PARA KAZANMAK

Sosyal medya yalnızca kişisel fikirlerin beyan edildiği bir yerden çok; kitlesel hareketlere neden olan, fikirleri örgütleyen, uzak diye düşündüğümüz ancak yardım eli uzatabileceğimiz müşküllere ulaşmayı sağlayan, ticaret kapısının en güncel halini sunan bir platformdur. Kişisel verileriniz kaydettiğiniz, sevdiklerinizle takipleştiğiniz, anlık bildiriler sunduğunuz yer birçok kullanım alanına sahip.

İnstagram; fotoğraf paylaşımı olarak ün saldı. Ancak kullanımın artması kullanıcıların onu istediği gibi şekillendirmesine yol açtı. Takipçilerine ilgi alanında olması halinde ürünler pazarlayan çok büyük bir reklam piyasası haline geldi. Reklam; ticaretin kalbidir. Doğru reklam ile ulaşılan kitle en yüksek gelir getirisi haline gelecektir. Bunun için öncelikle doğru adımların atılması gerekir.

        HESAP AÇMAK

Hesap açarken alanına uygun bir kullanıcı adı girilmelidir. Bir marka ise ismi ile yeni bir ürün ise en belirleyici özelliği ile kullanıcı adı oluşturmak gerekir. Takipçilere ulaşmak için benzer etiketleri tespit ederek bu doğrultuda hedef kitleye ulaşılabilir. Doğru paylaşımlar, uygun fotoğraflar, ürünü destekleyici videolar ile takipçilerin reklamı yapması sağlanabilir.

        TAKİPÇİ ARTTIRMAK

Bu durum paylaşımların kalitesine ve konuyu desteklemesine bağlıdır. Takipçileri hesaba bağlamak adına çekiliş düzenlenebilir. Teşvik etmek adına olumlu deneyimlerini paylaşan takipçilere hediye gönderilebilir. İlk alışverişten sonrasına belirli yüzdeler ile hediye çeki verilebilir.

        ÜRÜN VEYA HİZMET SATMAK

Bu kategori de kazanmak oldukça kolaydır. Ürünün reklamı ve tanıtımı yapılır. Kullanıcılara ulaşılıp bunları talep etmesi sağlanır. Ürün veya hizmetin bedeli ve getirisi ortada olduğu için her iki tarafın net karları vardır. Hizmet veya ürünü satın alırsın memnun kalır veya kalmazsın. Ayrıca bu yöntemin getirileri de çok fazla; en önemlisi maliyet düşürmesi. Bir hazır giyim ürünü satılacaksa bu kategoride en çok gider kira ve elektrik olacaktır. Ancak instagram satışı ile herhangi bir depo iş görebilecektir.

        REKLAM YAPARAK PARA KAZANMAK

Bu alanda para kazanmak için sayısı fazla takipçinin bulunması gerekir. Eğer bu sağlanıyorsa; firmalar, bayiiler reklam karşılığı bir gelir bağlayacaktır. Kendi ürünlerinin pazarlamasını yüksek takipçili bir hesabı aracı kılarak sağlayacaklardır.

 

One thought on “ İNSTAGRAMDA PARA KAZANMAK

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir