Çiçekçi dükkanı açmak maliyeti

Çiçekçi dükkanı açmak maliyeti hakkında çiçeki dükkanı açmak için kolları sıvana arkadaşlara bilgi içeriği sunacak olan içeriğe hoş geldiniz. Bu içerikte çiçekçi dükkanı açmak maliyeti hakkında fikir sahibi olacak ve kafanızda ayrıntılar daha çok detaylanacaktır.

Cazip piyasa nedenleri ile sektörde öncülük etmekte olan alternatif iş fikirlerinden bir tanesi de çiçekçi dükkanı açmış olmaktır. Kendi iş yerini kurmak isteyen yeni girişimcilere yönelik tavsiye edilebilir nitelikte olan bir sektördür. Yüksek kar marjı ile sizlerin beklentilerine hızlı bir biçimde karşılık verebilecek nitelikte iş fikirlerinden bir tanesi diyebilirim.

Çiçekçi dükkanı neden açacaksınız?

Bir kişiye çiçek almak, hediye etmiş olmak ve o çiçeğe birden fazla anlam yükleyebilmek mümkün olabilir. Öyle ki hastanız olduğunda ziyaretine gittiğinizde çiçek alarak geçmiş olsun dileklerinizi iletmekte siniz. Sevdiğiniz insana çiçek aldığınızda da sevginizi dile getirmekte ve kutlamalarda anlamalarda hayatınızın her alanında kendinizi iyi bir şekilde ifade edebileceğiniz hediye ve sunumlar ile gerçekleştirebiliyor sunuz. Çiçekleri sevmek ve bu sevgiyi de ticarete dönüştürerek para kazanabilirsiniz.

Peki Çiçekçi Dükkanınız ne kadar kazanacak?

Ortalama olarak çiçekçi dükkanları, işyerinin açıldığı bölgeye ve müşteri potansiyeline göre aylık olarak ortalama 3.000 ile 15.000 arasında para kazandırmaktadır. Tabi bu kar miktarı yaz sezonunda artış da gösterebiliyor. Yaz mevsiminde, sünnet düğünü, evlilik töreni gibi tören ve anma günlerinin de yoğun olması nedeniyle çiçek satışları aşırı sayıda artabiliyor. Çiçekçi dükkanı açmak isteyenlerin en çok para kazanmayı hedefledikleri alan diye biliniyor. Günümüzde hızla yayılmış olan ve gelişim gösteren çiçekçilik ve süs bitki sektörü piyasada verimliliği hızla katlayıp zirveye tırmanmakta olan iş fikirleri arasında yerini gösteriyor. Çiçekçilik Sektöründe yer alan 3 farklı çiçekçi açmak girişimleri bulunabiliyor. Bunlar toptancılar, perakendeciler ve tedarikçilerdir.

Çiçekçi dükkanı açmak maliyeti için gerekenler ise şunlar,

Çiçek Toptancıları; Saksı bitkileri ve kesme çiçek üretiminde bulunan deneyimli bireyler dükkanlar ile doğrudan çalışarak satma ve teslim etme işlemlerini hızlıca yapıyor. Her toptancı farklı şekillerde çiçek teminatı sağlar kimi toptancı çiçeklerini kendisi üretiyor iken kimisi ise çiçekçilik ile uğraşan seralardan ve benzeri ticari alanlardan çiçek teminatı yapmış olarak oldukça uygun kar marjı ile gelir giderini elinde çevirebiliyor. Girişimciler daha çok perakendecilik veya tedarikçiliğe yönelmekte kalıyor. İşe ilk başlarken toptancılığa yönelmek deneyimsiz bireyler için zorlayıcı bir durum olabilir.

Perakende çiçek satan çiçekçiler; Sunulan bu hizmet ve arayışlar için farklı işlevselliklere sahip perakendecilik AVM çiçek dükkanlarından köşe başı çiçekçilerine kadar bir çok alanda etkileşimler hazırlayarak hızlı bir süreçte teslim edilme ve girişimcilik açısından da daha muhafazakar bir modül oluşturmakta kalabiliyor.

Çiçek tedarikçileri ise; Dükkanı açmak ile ilgili girişim sağlanabilecek alternatif bir iş fikri olan çiçekçi açmak tedarikçiliği ile çelenkler, köpük, sepet ve benzeri ürünleri temin edip alışveriş sağlamakla kalabiliyorsunuz. Çiçekçi dükkanı açmak maliyeti hakkında olan yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir