Kaktüs yetiştirme, kaktüs yetiştiriciliği yapmak

Kaktüs yetiştirme çoğu modernize bayanların ilgi odağı olduğu bir konu. Oldukça hoş, dekoratif kaktüs yetiştiriciliği dekoratif peyzaj meraklısı olan bayanlara çok yeni bir uğraşı alanı sunmaktadır. Kaktüs dünyasındaki çeşitlilik sayısı hayretler verecek biçimde 1600 türü içinde barındırmaktadır. Bu kaktüslerin bir bölümü dev kaktüsler halinde, fakat çoğunluk orta ve küçük boylarda olabiliyor. Kaktüs alanında uzmanlaşanlar özel yöntemlerle makul büyüklükteki kaktüsleri giderek küçülterek canlı birer süs objesine dönüştürmekteler. Sanat halinde tüm dünyada gelişmekle bilinen bir olaydır bu. Mekan içi bitkiler dünyasında devrim yapıyor. Bilindiği üzere kaktüsler dikenli yüzeyleriyle etli gövde yapısına sahip ilginç bitki türleridir.

Çoğu kaktüs sıcağı seviyor, suya çok az ihtiyaç duyabiliyor. Havadaki mevcut nem onlar için yeterli. Silindir, küre ve dil şeklinde olan çeşitli kaktüsler var. Kaktüslerin ofisler, oteller, restoranlar ve evler en çok yer aldıkları mekanlar. Kaktüsler Melezleme yoluyla üretilen renkli kaktüsler içinde devamlı olarak çiçek verenler fazla tercih edilenler arasında olarak biliniyor. Bakımı yok denecek kadar az sayılabilir. Kolay küsmüyor, kurumuyor ve solmazlar. Meraklı yetiştiriciler yalnız kaktüs yetiştiriciliğiyle yetinmiyor, kaktüslerin yer aldığı saksı, kutu, ahşap objelerin üzerini boyayarak birer sanat eseri haline dönüştürmekteler. Non-figüratif biçimde çeşitli ambalaj kompozisyonlarıyla eserlerini birer kaktüs sanatı haline getirenler de oldukça fazla.

Kaktüs yetiştirme tüm dünyadaki baskın grubu, sanata duyarlı kadın girişimciler oluyor. Öyle ki, bu işi çok büyük alanlarda yapan ve mekansal kaktüs peyzajı uzmanları dahi bulunuyor. Modern olan sanatla çok uyuşan kaktüs yetiştirme günümüzün favori işleri arasında baş sıralarda görünüyor. Önemli olan da aslında çok hassas bu bitkiye bir kadın elinin değmesi olabiliyor. Zahmeti az kazancı çok zevkli bir uğraşı var. Dekoratifi hoş olarak hazırlamış olduğunuz kaktüsleri satış yaparak ek gelir elde edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir