Kosgeb hibe kredisi 150 bin tl girişimcilik kredisi

Kosgeb hibe kredisi 150 bin tl girişimcilik kredisi, yeni iş kuracaklara devlet tarafından sunulan çok güzel bir imkan. Yeni genç girişimciler iş kurmak için Kosgeb 150.000 TL. girişimcilik desteği alarak kendi iş yerlerini kurabiliyorlar.

Kosgeb kredisi kullanmak isteyip iş yeri açmak isteyen yeni olan girişimciler için, Kosgeb girişimcilik desteği nasıl alınıyor, 30 bin lira koskep girişimci desteklemeleri, iş planları örneği, girişimci destekleri ödemeleri, destekleme alanlar, 2016 yılı kosgep desteği alan var mı gibi soruları bu içerikle sizlere yanıtlamak istiyoruz.

Yeni Kosgeb girişimci desteği alan kişilerin en çok girişimde bulundukları sektörler

Kosgeb kredisi alarak, iş kurmak isteyen girişimciler tarafından 2016 yılında ve önceki yıllarda hazırlanan iş planı projeleri ile en çok başvuru da bulunulan alanlar aşağıda sizlere belirtildi. Kosgeb girişimcilik desteği almak isteyen kişilerin bu sektörleri incelemeleri tavsiye edilmekte.

Kosgeb 150 bin lira girişimcilik destekleri nedir?

Bir sektörde, belirli bir sermaye meydana koyarak iş yapmaya girişen, yeni iş fikirleri ortaya koyabilen, kendine pek güvenen ve gelebilecek her türlü risklere de karşı hazırlıklı olan kişilere girişimci denilmekte. Kosgeb girişimci desteği ise, tüm bunları göz önünde bulundurarak, yeni iş kurmak, iş yeri açmak, dükkan açmak için çaba gösteren kişi diyebiliriz. Kosgeb girişimcilik desteği, iş kurma alanında girişimcilik örneği gösteren kişilere, kosgeb tarafından yapılan Devlet desteği deniyor.

Peki genç girişimci kredisi ne kadar oluyor?

Kosgeb girişimcilik destekleri 2016 yılı itibariyle 50 bin lira hibe ve 100 bin lira faizsiz kredi.
Kosgeb 150 bin lira girişimcilik desteği nasıl alınıyor?

Kosgeb girişimcilik hibesi ve faizsiz kredisi, yeni iş kurmak isteyen 18 yaşını tamamlamış, her Türk vatandaşına verilebiliyor. Kosgeb kredisi girişimciler haricinde, orta ve küçük ölçekli işletmelere ve işletici kuruluşlara da verilmekte olduğunu ifade edelim.

Kosgeb girişimcilik desteği için uygulamalı girişimcilik eğitimi ise şöyle,

Kosgeb’den 50.000 TL. geri ödemesiz hibe ve 100.000 TL. 0 faizli kredi alabilmek için, 32 saatlik Kosgeb kursuna katılmanız şart. Bu kurs Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi adı ile anılıyor. Önceden 70 saat zorunlu tutulan bu eğitim yeni düzenlemeyle birlikte 32 saat olarak belirlenmiş oldu. Kurs 4 modülden oluşmaktadır. Bu kursta kısaca kosgeb kredisinin alınabilmesi için yapılması gerekenler anlatılmaktadır. Kursun en önemli bölümü ise iş kurmak isteyen girişimciler için girişimcilik iş planı projesinin hazırlanması oluyor.

Peki Kosgeb girişimcilik desteği limitleri nelerdir?

İşyeri kuruluş desteği için verilen kosgeb desteği: 2.000 TL.,
Makine ve teçhizat alımı için kosgeb destek: 18.000 TL.,
İş yerinin diğer giderleri için girişimci desteklemeleri: 30.000 TL.’dir.
Toplamda yukarıda belirtilen girişimci desteği hibe kredi olarak verilmektedir ve 50.000 TL dir.
Kosgeb girişimcilere verilen sabit yatırım desteği ise 100.000 TL. dir ve geri ödemeli olarak şartlandırılır.

Kosgeb 150 bin lira genç girişimci desteği başvurusu nasıl yapılmaktadır?

Kosgeb girişimci desteği almak isteyenler, Kosgeb kurs tarihlerini takip etmelidirler. Kurs tarihlerinde kosgeb kurslarına başvurabilirsiniz. Eğitime katılabilir ve sertifika alabilirsiniz. Sertifika ile iş planı hazırlayın ve bu iş planı ile girişimci kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir