Evde Gelinlik Süsleme İşi Nasıl Yapılır ?

Becerikli ev hanımlarının çok severek yaptıkları evde gelinlik süsleme işi ile nasıl paralar kazanılır diye bir araştırma yapıldığında hanelere en çok ek gelir getiren iş olduğu bilinmektedir. El emeği göz nuru olarak bilinen gelinlik süsleme işleri kişiye özel yapıldığı takdirde çok daha büyük kazançlar elde edibilir. Ülkemiz piyasasında oldukça büyük bir alana sahip olan gelinlik süsleme işleri rekabet ortamından dolayı çok büyük paralara yapılmaktadır. Piyasası bu kadar büyük olan gelinlik süsleme işleri boncuklar ve çok değerli imitasyon taşlar ile dahadada değerli bir hale getirilmektedir.

Evde Gelinlik Süsleme İşi Nasıl Napılır ?

Evde gelinlik süsleme işi nasıl yapılır diyorsanız ilk olarak küçük bir araştırma yaparak bu işe başlamanız gerekir. Gelinlik süsleme işini ilk defa yapacaksanız kesinlikle bu işi titiz ve temiz bir şekilde yapmanız gerekir. Bu iş çok sabır gerektiren ve küçük, küçük süslemeler yapılması gereken bir iş olduğu için süsleme sayılarına ve boncuk sayılarına çok dikkat etmeniz gerekir. Ancak dikkat etmeniz gereken önemli noktalardan biride aldığınız gelinliklerin istenilen tarihte teslim edilmesidir. Birde bu gelinlikleri alırken çok dikkat etmeniz gereken konulardan bir diğer unsur ise gelinliği çok fazla yıpratmadan süsleme işini yapmanızdır. Çünkü bu gelinlikler hemen hemen 3000 ile 4000 lira fiyata sahip ürünlerdir. Cok değerli taşlarla süslenen bu gelinlikler böylece daha değerli bir hale gelmektedir. Hal böyle olduğu için işlediğiniz gelinliklerin taşlarına ve boncuk fazlalığına göre yaptığınız işin fiyatı dahada yükselecektir.

Gelinlik Süsleme İşi Veren Yerler Nerelerdir ?

Yukarıda belirttiğimiz gibi gelinlik süsleme işi dikkat gerektiren ve oldukça özen gösterilmesi gereken titiz bir iştir. Bu işi ilk defa yapacak olanlar için meslek kursları bulunmaktadır. İlk olarak bu kurslara giderek belgelerinizi aldıktan sonra evlere ek iş veren firmalar ile görüşerek ve evde ek iş ilanlarını takip ederek gelinlik süsleme işi bulmanız mümkündür. Veya bildiğiniz moda evleri ile iletişime geçerek gelinliklerde çok farklı süslemeler ortaya çıkararak bu alanda çok iyi yerlere gelebilir hatta kendi gelinlik butiğinizi bile açabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir