MEYVE SUYU BARI AÇMA

Günümüzde birçok yiyecek-içecekte bulunan hormon engelleyemeyeceğimiz boyutlarla tüketimimizi zorunlu hale getirmekte. Bir de üstüne fast food yani hızlı tüketim alışkanlıklarımız eklenince sağlığın zarar görmesi önüne geçilemez bir set çekmekte. Hal böyle olunca alışkanlıklarımdan vazgeçemiyorum bari vitaminlerle destekleyeyim diyenlerin talebine meyve suyu barları arz ediyor. Meyve suyu barları 90’lı yıllarda adını duyurmuş ve git gide yaygınlaşmıştır.

Girişimcilerin ilgisini uyandıracak meyve suyu barı açmak oldukça kolaydır. Teçhizat olarak yüklü bir maliyeti olmayan, eğer kiralanacaksa 20-25 metrekarelik bir işyeri yeterli olan ve üretim-tüketimi hızlı sonuçlanan, peşin para ile işlem gören bir kategoridedir. Önemli olan iç mekan dekorasyonudur. İç dizaynı ile tercih edilirliğini belirleyecektir. Maliyeti arttıracak olsa da dikkat çekici yanı bu olacaktır.

     GEREKLİ OLACAK MALZEMELER

  • Meyve suyu sıkacağı; bu malzemenin kullanımı artık evlere kadar gelmiştir. Elbette bunun geniş kapasiteli olması hem müşterilerinize daha çabuk hizmet sunmanız hem de yoğun olarak kullanılacak malzemenin ömrünün uzun olmasını sağlar.
  • Blender; bu daha doğru kıvama ulaştırmayı sağlar. Yine olmazsa olmaz listesindedir.
  • Kollu portakal sıkacağı (büfe tipi); portakalı ve benzeri meyveleri daha vitaminli olarak sıvı haline gelmesini sağlar. Nar içinde kullanılabilir.
  • Buz makinesi; soğuk olarak tüketmek isteyenler için sağ kolunuz olacak bir malzemedir.

      İÇ DEKORASYON

Bu alanı düzenlerken farklı ve özgün bir tasarımı planlamak gerekir. Renkleri meyveler ile ahenkli olmalı ve amacınıza uygun dekore edilmeli. Sağlık sattığınızı düşünmelisiniz. Müşterilerin içini açacak bir dekorasyon ile kısa süreli vakitlerini ruhsal olarak da sağlığa kavuşturmanıza katkı sağlar.

       LOKASYON

Barın bulunduğu çevre ulaşılabilirliğini de kapsayarak, sirkülasyonunu etkiler. Alışveriş merkezleri, spor salonuna yakın bir yer, üniversite muhiti, insanların sabah-akşam işlerine giderken yoğun olarak kullandıkları cadde ilk tercih edilmesi gereken yerlerdendir. Ayrıca bir güzellik merkezinin kafesi kiralanarak ya da bir spor salonuna ortaklık ederek de tüketimin yüksek olmasını sağlayabilirsiniz.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir